Słodycze po produkcji

Tydzień temu razem z rodzicami oraz bratem pomknęliśmy na wyprawę do Katowic. Rodzicielka postanowiła, iż pochodzimy po wytwórni słodkości. Cieszyłem się bardzo, ponieważ kocham wsuwać wyroby czekoladowe. Fabryka wydawała się okazała, finalnie widziałem osiem zakładów. Mogliśmy wejść do wnętrza zakładu i obserwować rozmaite intrygujące zakątki.


Zobaczyłem w jaki sposób powstaje masa czekoladowa w dużych naczyniach, natomiast potem grupowana będzie na formy. Wszystkie artykuły przemieszczały się po specjalnych taśmach produkcyjnych, natomiast pracownik, który mnie prowadził powiedział, iż będą to primacon.pl taśmy siatkowe. Na tego typu taśmach przenośnikowych jednocześnie realizowana jest pasteryzacja produktów zaś poruszane są za pomocą wyjątkowych motoreduktorów. Byłem zachwycony tym, iż tak wiele cukierków przepływa w mojej obecności. Zauważyłem, iż w manufakturze pracę wykonuje bardzo dużo ludzi. Nosili oni osobliwe uniformy a przy tym pracowali nadzwyczaj błyskawicznie. Później miałem sposobność obserwować jakim sposobem słodkości będą wkładane do opakowań.

Tą pracę wykonują specjalne maszyny, które nakładają na produkty papierki. Pozwolono mi wziąć parę czekoladek. Pragnąłem wziąć je do klasy po czym podzielić się z moimi kolegami z klasy. Potem wybraliśmy się do okazałej hali, w jakiej gromadzone były wytwory przed transportem do galerii handlowych. Obejmowała mnogość słodyczy. Finalnie pojąłem w jakiś sposób układane są wyprodukowane wyroby w samochodach dostawczych aby potem przetransportować je do różnorodnych marketów.

W szkole pochwaliłem się tym przeżyciem

Tydzień później przybyłem do szkoły nadzwyczaj zadowolony. W torbie schowałem słodycze j kiedy rozpoczęła się godzina wychowawcza przywołałem do siebie swoich kumpli. Wszyscy wsłuchiwali się jak paplałem o fabryce łakoci. To była bardzo wystrzałowa eskapada i dużo się dowiedziałem. Poznałem nieco nowych pojęć, na przykład pasteryzacja oraz poznałem składniki bywają przydatne by została wyprodukowana pyszna tabliczka czekolady. Słodkości błyskawicznie zjedliśmy natomiast mojej osobie zostały jedynie wspomnienia. Za rok może ponownie pojedziemy do jakieś wytwórni, lecz teraz pożądałbym dojrzeć jak tworzone są pojazdy. Mamka oznajmiła, że na wakacje pojedziemy do Wrocławia i tam zapoznamy największą halę sprzętów do samochodów , która powstała niedawno.